Ndërlidhjet

Pakistani kërkon shpjegim nga SHBA për sulmin


Qeveria e Pakistanit pret që Shtetet e Bashkuara të kërkojnë falje dhe të japin shpjegim për sulmin e djeshëm me aeroplan pa pilot, i cili la 35 të vrarë në veriperëndim të vendit.

Në një deklaratë me shkrim, kreu i armatës Ashfak Kajani tha se sulmi nuk i ka goditur militantët, por një këshill të udhëheqësve fisnorë.

Të enjten, zyrtarët pakistanezë të sigurisë thanë se shumica e të vrarëve besohet se ishin militantë islamikë.
XS
SM
MD
LG