Ndërlidhjet

Medvedevi kërkon shmangjen e viktimave civilePresidenti rus, Dimitri Medvedev, ka kërkuar nga homologu i tij amerikan, Barak Obama, të shmangen viktimat civile në Libi si dhe të kufizohen qëllimet e fushatës ndërkombëtare në ato që ka përcaktuar rezoluta e OKB-së.

Kremlini njofton se Obama e Medvedevi kanë zhvilluar një bisedë telefonike rreth krizës në Libi. Shqetësimi rus ka të bëjë me faktin se operacionet ajrore mund të pasohen nga ndërhyrja tokësore që ka si synim rrëzimin e Gadafit.
XS
SM
MD
LG