Ndërlidhjet

Filmat e regjisorëve të burgosur në Iran do shfaqen në KanëOrganizatorët e Festivalit të filmit në Kanë thanë se filmat e dy regjisorëve iranianë që ndodhen në burg, Xhafar Panahi dhe Mohamed Rasoluf, do të shfaqen në festivalin e sivjemë.

Filmat e dy regjisorëve janë xhiruar në mënyrë gjysëm klandestine

Organizatorët thanë se filmat kanë mbërritur në festival pak ditë më parë.
XS
SM
MD
LG