Ndërlidhjet

Saudia themelon trup për luftimin e korrupcionit


Agjencia zyrtare e lajmeve e Arabisë Saudite raportoi se qeveria saudite ka formuar një trup kombëtar për luftimin e korrupcionit.

Raportohet se komisioni do të ketë kompetenca të gjera për t'i ndjekur të pandehurit.

Hapi vjen pas pretendimeve të fundit për korrupcion dhe trazira në mbretërinë e pasur me naftë.
XS
SM
MD
LG