Ndërlidhjet

Tiranë, KQZ përfundon numërimin


Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përfundoi të dielën vonë numërimin e kutive me fletë të kontestuara.

Gjithsej u numëruan 125 kuti, nga të cilat kandidati i Aleancës për Qytetarin, Lulzim Basha, siguroi 173 vota, ndërsa kandidati i Aleancës për të Ardhmen, Edi Rama, 83 vota.

Kryetari i KQZ-së, Arben Ristani, tha se, ditën e hënë, ky institucion do të miratojë dhe tabelën përmbledhëse të rezultateve për Bashkinë e Tiranës.
XS
SM
MD
LG