Ndërlidhjet

SHBA, Koreja e Jugut organizojnë ushtrime të përbashkëta ushtarake


Forcat ushtarake të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe ato të Kores së Jugut, do të organizojnë stërvitjen vjetore të përbashkët në muajin e ardhshëm.

General James Thurman, komandant i trupave amerikane, tha se stërvitja është dizajnuar për të rritur "operacionalizimin" ndërmjet forcave ushtarake të SHBA-ve dhe forcave të Koresë së Jugut, si dhe gatishmëria e tyre luftarake.

Ministria e mbrojtjes e në Koren e Jugut tha se dhjetëra mijëra ushtarë do të marrin pjesë në ushtrim.
XS
SM
MD
LG