Ndërlidhjet

Rusia gjen kufomat e fundit në Vollga


Autoritetet ruse kanë raportuar se kanë gjetur edhe dy trupa të fundit nga 122 përsona që vdiqën nga fundojse e një anije në lumin Vollga.

Ministria e Emergjencës në Rusi, tha se me 10 korrik në lumin Vollga vdiqen 72 gra, 28 fëmijë dhe 22 burra.

Moti i keq, dështimi mekanik dhe mbipopullimi i anijes janë përmendur si arsye të mundshme të fatkeqësisë.

Hetuesit kanë arrestuar një operator turistik dhe një zyrtar të licencimit dhe kanë ngriti kallëzim penal ndja tyre.
XS
SM
MD
LG