Ndërlidhjet

Eshton bisedon me Thaçin dhe Tadiqin


Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian ka kërkuar nga liderët e Serbisë dhe të Kosovës që të ndërmarrin aksione të menjëhershme për të ulur tensionet në veri.

Në një deklaratë për media, thuhet se Eshton ka biseduar në telefon me presidentin Boris Tadiq dhe kryeministrin Hashim Thaçi siç është thënë “për të shprehur shqetësimet e BE-së në lidhje me përshkallëzimin e tensioneve në veri të Kosovës”.
XS
SM
MD
LG