Ndërlidhjet

Gjykata shpall aktakuzat për "rastin Hariri"


Gjykata Speciale, e cila heton vrasjen e ish-kryeministrit libanez, Rafik Hariri, ka shpallur aktakuza kundër katër pjesëtarëve të Hezbollahut, të cilët akuzohen për përfshirje në vrasje.

Hezbollahu mohon përfshirjen dhe thotë se nuk do t'i dorëzojë anëtarët e tij, ndonëse të njëjtit mund të gjykohen në mungesë.

Djali i Haririt, Saed, njëherësh ish-kryeministër i Libanit, i ka bërë thirrje grupit terrorist të dorëzojë të dyshuarit.
XS
SM
MD
LG