Ndërlidhjet

NASA nis satelitë në Hënë


Agjencia amerikane e hapësirës NASA ka nisur një mjet të paemëruar për në një udhëtim në hapësire me qëllim të studimit të Hënës.

Satelitët e tipit “Grail” u nisën nga Kejp Keneverëll të Floridës me qëllim të përdorimit të mjeteve të gravitetit për të zbuluar hartën dhe përmbajtjen e thelbit të Hënës, për të cilin dihet shumë pak.
XS
SM
MD
LG