Ndërlidhjet

Rasmusen në Kosovë


Sekretari gjeneral i NATO-s, Anders Fog Rasmusen, do të udhëtojë për në Kosovë të enjtën, njoftoi Aleanca Veri-Atlantike.

Gjatë qëndrimit në vend, Rasmusen pritet ta takojë komandantin e ri të KFOR-it, gjeneral-majorin, Erhard Drevz, kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çekun dhe përfaqësues të Bashkësisë Ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG