Ndërlidhjet

Vetëvendosja me aksion kundër produkteve serbe


Lëvizja Vetëvendosje ndërmori gjatë ditës një aksion kundër mauneve me mallra të Serbisë në afërsi të fshatit Lupç, në magjistralen Besianë Prishtinë, njoftoi kjo lëvizje përmes një komunikate për media.

Me këtë rast, aktivistët dhe deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje thuhet se shkarkuan mallin, i cili ishte prodhim i “Centro Proizvod”nga Beogradi dhe më pas e rrotulluan maunen për ta bërë atë të palëvizshme.
XS
SM
MD
LG