Ndërlidhjet

EULEX-i bën thirrje për përmbajtje në veri


Zyrtarët e EULEX-it, pas incidentit në afërsi të vendkalimit kufitar në Jarinë, u ka bërë thirrja qytetarëve që të përmbahen nga dhuna.

Zëdhënësi i EULEX-it, Nik Hauton tha për Radion Evropa e Lirë se “ ajo çka mund të themi është se ka pasur një incident serioz në portën 1 në Jarinë dhe disa persona janë lënduar".

"EULEX-i ka disa pjesëtarë në këtë portë, por ata nuk kanë qenë të përfshirë në këtë incident”.

Hauton ka thënë po ashtu se “dhuna nuk është rruga që duhet ndjekur".

"Është e rëndësishme që njerëzit të ruajnë qetësinë, të tregojnë përmbajtje dhe të veprojnë me përgjegjësi dhe është gjithashtu e rëndësishme që njerëzit ta respektojnë sundimin e ligjit”.
XS
SM
MD
LG