Ndërlidhjet

Policia e Jemenit mohon të shtënat në protestues


Ministria e Brendshme e Jemenit, mohoi sot njoftimet se policia hapi zjarr gjatë një proteste anti-qeveritare në kryeqytetin Sana'a, duke vrarë të paktën gjashtë njerëz.

Aktivistët thonë se të shtënat erdhën ndërsa policia u përpoq për të shpërndarë qindra e mijëra kundërshtarë të presidentit, Abdullah Saleh Ali, të cilët ishin përpjekur për të marshuar në zonat e qendrës së qytetit.

Presidenti veteran ka refuzuar të japë dorëheqjen pavarësisht thirrjeve për largimin e tij nga të dyja qeveritë perëndimore dhe fqinjët e Gjirit të Jemenit.
XS
SM
MD
LG