Ndërlidhjet

Kosovë: Një ushtar francez i KFOR-it bëri vetëvrasje


Një ushtar francez i KFOR-it ka bërë vetëvrasje në pjesën veriore të Kosovës, kanë njoftuar sot NATO-ja dhe zyrtarët francezë.

Zëdhënësi i KFOR-it, Frank Martin, tha se hetimi “ka konkluduar se ai ka bërë vetëvrasje me armë zjarri”.

Zyra e Shtatmadhorisë së ushtrisë franceze, ka kumtuar mbrëmë vonë se ushtari kishte bërë vetëvrasje të shtunën.
XS
SM
MD
LG