Ndërlidhjet

Ban Ki-mun: Tranzicion historik për Libinë


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, ka vlerësuar se vrasja e Muamer Gadafit paraqert tranzicion historik në Libi.

“Kjo ditë shënon tranzicion historik për Libi. Në ditët e ardhshme, ne do të jemi dëshmitarë të festimeve dhe të pikëllimit për ata që humbën shumë. Na lejoni ta bëjmë me dije menjëherë se ky është fundi i fillimit”, tha Ban Ki-mun.
XS
SM
MD
LG