Ndërlidhjet

Arabia Saudite emëron ministrin e mbrojtjes


Princi saudi-arab, Salman bin Abdel Aziz, u emërua ministër i mbrojtjes, njoftoi Mbretëria përmes një deklarate.

Princi Salman, që besohet të jetë 75 vjeçar, ishte guvernator i krahinës Rijad që nga viti 1962.

Posti i ministrit të mbrojtjes vlerësohet të jetë posti më i rëndësishëm në Mbretërinë saudi-arabe.

Emërimi i Salmanit në këtë post vjen dy javë pas vdekjes së vëllait dhe paraardhësit të tij, Sultan bin Abdel Aziz.
XS
SM
MD
LG