Ndërlidhjet

Italia dëshiron forcim të sanksioneve për Iranin


Italia thotë se sanksionet kundër Iranit duhet të forcohen, ndërsa po kërkon të bindë kompanitë e saj për të ndaluar blerjen e naftës iraniane.

Zëdhënësi i ministrisë së jashtme, Mauricio Masari, i tha agjencisë së lajmeve Reuters, se “janë thellësisht të bindur që duhet të forcohet presioni i sanksioneve kundër Iranit dhe janë të gatshëm të diskutojnë sanksionet me partnerët e tyre”.

Ai shtoi, “ne jemi duke bindur kompanitë tona të ndryshojnë furnizimet e importit të naftës”.
XS
SM
MD
LG