Ndërlidhjet

Oseti e Jugut: Policia dëshiron të shpërndajë turmën


Personeli i sigurimit jashtë selisë së Komisionit Qendror Zgjedhor në Osetinë Jugore, kanë shtënë me armë zjarri në ajër për të paralajmëruar turmën e protestuesve që të shpërndahen.

Protestat erdhën pas vendimi të Gjykatës së Lartë, që përmbysi fitoren e dukshme të kandidates, Alla Dzhiojeva në zgjedhjet presidenciale të 27 nëntorit.

Osetia Jugore është rajon separatist i Gjeorgjisë, të cilin e kanë njohur vetëm Rusia dhe disa vende të pakta.
XS
SM
MD
LG