Ndërlidhjet

Tiranë: Vdiq Sabri Godo


Në Tiranë, në moshën 82 vjeçari ka vdekur politikani dhe shkrimtari, Sabri Godo.

Ai para disa ditësh kishte dalur nga spitali, pasi kishte kërkuar që në banesë t’i kalonte momentet e fundit të jetës.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë në mushkëri.

Zoti Godo në vitin 1991 e kishte themeluar Partinë Republikane, lider i së cilës ishte për 7 vjet.

I ndjeri Godo ka qenë deputet i Kuvendit të Shqipërisë në dy mandate.

Pos që merrej me politikë, ai ishte edhe publicist dhe shkrimtar.
XS
SM
MD
LG