Ndërlidhjet

Jemen: U formua Qeveria e Unitetit Kombëtar


Agjencia shtetërore e lajmeve e Jemenit, SABA, raporton se është formaur Qeveria e Unitetit Kombëtar, e cila do ta marrë përgjegjësin nga ministrat e presidentit aktual, Ali Abdullah Saleh.

Raportohet se zëvendës presidenti Abd Rabu Mansour Hadi, e ka dhënë një dekret me të cilin është miratuar kabineti i ri prej 35 anëtarëve, që udhëhiqet nga politikani i pavarur, Mohamed Basindva.

Postet janë ndarë në mënyrë të barabartë nga Partia e Kongresit e Salehit dhe opozita.
XS
SM
MD
LG