Ndërlidhjet

Fillon gjykimi i Amir Hekmatit


Agjencia iraniane e lajmeve Fars sot se gjyqi për spiunin e dyshuar të CIA-s, Amir-Mirza Hekmati, ka filluar sot në një gjykatë në Teheran.

28-vjeçari është shfaqur në televizionin shtetëror duke thënë se ishte agjent i CIA-s, dhe që ka trajnuar në Afganistan dhe Irak, dhe e kishte për detyrë të hynte në shërbimin sekret të Iranit.

Babai i Hekmatit, Ali Hekmati, tha se djali i tij nuk është agjent i CIA-s dhe se ka shkuar në Iran për të vizituar të afërmit.
XS
SM
MD
LG