Ndërlidhjet

Kryeministrit turk i vjen keq për vrasjen e djeshme të kurdëve


Kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan ka shprehur keqardhjen për vrasjen 35 civilëve kurdë gjatë një sulmi të djeshëm ajror.

Duke folur para gazetarëve në Stamboll, Erdogan i ka ofruar ngushëllimet më të sinqerta për familjet e viktimave, për atë që ai e quajti incident të pafat dhe të dhimbshëm.

Deklaratat e tij vinë pasi mijëra qytetarë u mblodhën sot në juglindje të Turqisë, për të marrë pjesë në funeralin e viktimave.
XS
SM
MD
LG