Ndërlidhjet

Hamasi kërkon bojkotim të bisedimeve me Izraelin


Hamasi i kërkoi Autoritetit Palestinez që të bojkotojë bisedimet e paqes me Izraelin, një ditë para se negociatorët izraelitë dhe palestinezë të takohen në Jordani.

Takimi në Aman është i pari në 15 muajt e fundit, që kur u pezulluan bisedimet në shtator të 2010-ës, meqë Izraeli refuzoi të vazhdojë me ngrirjen e ndërtimit të vendbanimeve hebrenje në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG