Ndërlidhjet

Lirohet pas tre vjetësh burg gazetari i Kazakistanit


Ramazan Jesergepov, redaktor përgjegjës në gazetën e pavarur të Kazakistanit, “Alma-Ata Info”, është liruar sot nga burgu pas tre vjetësh.

Familja dhe miqtë po e prisnin Jesergepovin përderisa ai dilte nga burgu ku kishte vuajtur dënimin për tre vjet, pasi u dënua për zbulimin e sekreteve shtetërore.

Ai e ka të ndaluar që të merret me gazetari edhe për dy vjet të tjera.
XS
SM
MD
LG