Ndërlidhjet

Afganistan: Nga sulmi me bombë – së paku 6 policë të vrarë


Nga sulmi me një makinë-bombë në Kandahar të Afganistanit, sot janë vrarë së paku 6 policë dhe janë plagosur 16 persona të tjerë.

Sulmi ndodhi në një hapësirë për parkim në selinë e policisë së Kandaharit.

Një zëdhënës i guvernatorit provincial tha se ndër të plagosurit janë 6 policë dhe 10 civilë.
XS
SM
MD
LG