Ndërlidhjet

Myftiu i Novi Pazarit garon për president


Posterë zgjedhorë, Serbi
Myftiu Muamer Zukorliq ka deklaruar se do të kandidojë për president të Serbisë në zgjedhjet e 6 majit.

“Kandidatura ime është e bazuar në besimin se shteti dhe shoqëria janë në prag të dështimit dhe unë do të ofrojë një program autentik shpëtimi, të pranueshëm për të gjithë qytetarët e Serbisë”, ka thënë Zukorliq në një konferencë për gazetarë në Novi Pazar.

Zgjedhjet presidenciale të 6 majit mbahen së bashku me ato lokale dhe parlamentare.
XS
SM
MD
LG