Ndërlidhjet

Jemen: 11 të vrarë në një bazë ushtarake


Pjesëtarë të ushtrisë së Jemenit
Së paku 11 vetë, përfshirë 5 ushtarë, janë vrarë pasi militantët e ndërlidhur me al-Kaidën, e sulmuan një kazermë ushtarake në pjesën jugore të këtij vendi.

Sulmi ndodhi sot, në provincën Abyan, që është bazë e militantëve të dyshuar.

U vranë, poashtu, edhe katër militantë të dyshuar dhe dy pjesëtarë të fiseve, që e mbështesin ushtrinë.
XS
SM
MD
LG