Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës, vriten 9 afganë


Pamje nga sulmi 4 prillit, ne provincën e Fariabit ku u vranë të paktën 12 njerëz
Raportet nga Afganistani perëndimor thonë se një sulmues vetëvrasës ka vrarë të paktën 9 persona dhe ka plagosur 20 të tjerë në provincën e Heratit.

Policia tha se në mesin e të vdekurve janë edhe tre zyrtarë afganë dhe gjashtë civilë.

Zyrtarët afganë thane se sulmuesi vetëvrasës goditi me makinën e tij një ndërtesë qeveritare lokale në qarkun e Guzarës.

Shumë nejrëz ishin mbledhur afër ndërtesës në kohën e shpërthimit.
XS
SM
MD
LG