Ndërlidhjet

Euroja sërish shënon rënie


Ilustrim
Vlera e euros ka rënë të mërkurën nën 1.24 dollarë, sa ishte një ditë më parë.

Ky është niveli i saj më i ulët kundrejt monedhës amerikane që nga korriku i vitit 2010.

Rënia ndodh pas shqetësimeve në rritje se Spanja mund të bëhet viktimë e krizës së borxhit sovran, ashtu si edhe Greqia, Irlanda dhe Portugalia.

Rënie kanë pësuar edhe aksionet e tregjeve botërore.
XS
SM
MD
LG