Ndërlidhjet

Përleshje në Jemen, 10 të vrarë


Foto nga arkivi
Përleshjet në mes të armatës dhe militantëve të Al Kaidës për kontrollin e provincës së Abianit në Jemen kanë lënë të vdekur 10 xhihadistë dhe një ushtar gjatë kësaj fundjave, njoftojnë agjencitë perëndimore të lajmeve.

Përleshjet mes militantëve të Al Kaidës dhe ushtrisë së Jemenit janë rritur në kohët e fundit.

Disa ditë më parë, nga një sulm i militantëve në Sana të Jemenit u vranë mbi 100 persona, shumica nga ta ushtarë.
XS
SM
MD
LG