Ndërlidhjet

Dy kadetë serbë janë vrarë sot në mëngjes në terrenin e trjanimit Pasuljanske nga një shpërthim i një granate të mbetur.

Shtatë kadetë tjerë janë lënduar, dy nga ta rëndë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 9, kur një nga kadetët e vitit të katërt të Akademisë Ushtarake gjeti granatën e mbetur të kalibrit 33mm në terren e trajnimit ushtarak Pasuljanske, e cila më pas shpërtheu.

Një kadete dhe një kadet është në mesin e të vrarëve, ndërsa, në mesin e të lënduarve janë edhe pesë kadete femra.
XS
SM
MD
LG