Ndërlidhjet

Euro 2012: Sonte takimi Gjermani-Greqi


Ilustrim
Në kuadër të ndeshjeve çerekfinale të Kampionatit Evropian të Futbollit, sonte luajnë Gjermania me Greqinë.

Portugalia është bërë ekipi i parë që ka kaluar në gjysmëfinale të Euro 2012-ës. Me golin e Kristiano Ronaldos në minutën e 80-të, Portugalia ka mundur të enjten mbrëma Republikën Çeke me rezultat 1:0.

Portugalia tani do të takohet me fituesin e ndeshjes së çerekfinales ndërmjet Spanjës dhe Francës.

Kampionati Evropian i Futbollit sivjet zhvillohet në Poloni dhe Ukrainë.
XS
SM
MD
LG