Ndërlidhjet

Vritet një dhe plagosen dy ushtarë italianë


Foto nga arkivi
Në Afganistan, zyrtarët thanë se një ushtar italian është vrarë dhe dy trupa tjerë janë plagosur nga një shpërthim që ndodhi në një kamp trajnimi të policisë në Adraskan, në perëndim të Afganistanit.

Ministria italiane e Mbrojtjes tha se ushtari ishte anëtar i policisë ushtarake Carabinieri, që ishte vendosur për të ndihmuar policinë afgane.

Zyrtarët thanë se shpërthimi ishte një akt sulmi dhe jo aksident.
XS
SM
MD
LG