Ndërlidhjet

Jahjaga e Thaçi në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike


Ilustrim
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri, Hashim Thaçi, kanë konfirmuar se do të marrin pjesë në ceremoninë e hapjes zyrtare të Lojërave Olimpike Verore “Londra 2012”.

Nëpërmjet një komunikate për shtyp, kabineti i zonjës Jahjaga ka njoftuar se presidentja është nisur sot për në Londër, me ftesë të sekretarit të jashtëm britanik, Uilliam Hejg.

Kabineti i kryeministrit ndërkaq ka njoftuar gjithashtu përmes një komunikate se me fetsën e Lartmadhërisë së Saj, Mbretëreshës së Britanisë së Madhe, zoti Thaçi do të marrë pjesë në darkën solemne për nder të fillimit të Lojërave Olimpike, që mbahet në London Guildhal.
XS
SM
MD
LG