Ndërlidhjet

Dita II e Olimpiadës, fokusi në not, çiklizëm, futboll


Nga Olimpiada, Londër, 29 korrik, 2012
Dita e dytë e Lojërave Olimpike Verore ka nisur në Londër me garat në mëngjes në badminton dhe hokej të femrave.

Ngjarjet kryesore të ditës të përfshijnë garën rrugore të çiklizimit në 140 kilometra të femrave, peshëngritjen në garën e meshkujve dhe femrave si dhe kualifikimet në ndeshjet në gjimnastikë në kategorinë e femrave.

Katër medalje ari janë në dispozicion në garat e notit së dielës.

Ndeshjet paraprake në futbollin e meshkujve do të vazhdojnë me gjashtë ndeshje të planifikuara, duke përfshirë edhe një ndeshje mes Bjellorusisë dhe favoritit të medaljes së artë, Brazilit.

Koha e keqe pritet të pengojë disa sporte në natyrë.
XS
SM
MD
LG