Ndërlidhjet

Vritet një lider i talibanëve


Mullah Dadullah
Forca e NATO-s në Afganistan ka bërë të ditur për vrasjen e një udhëheqësi të lartë të talibanëve pakistanezë.

Zëdhënësi Martin Krigton tha se sulmi ajror në provicën Kunar ka vrarë Mullah Dadullahun, lider i talibanëve në rajonin Bajur të Pakistanit.

Në sulm mësohet të kenë humbur jetën edhe 12 kryengritës.

Dadullah ka kryer disa sulme kundër forcave afgane dhe të NATO-s.
XS
SM
MD
LG