Ndërlidhjet

Gjeorgji: Në portin Poti u konfiskua anija ruse


Porti Poti në Gjerogji
Autoritetet e Gjeorgjisë kanë shpallur sot se shërbimi i rojët bregdetare i këtij vendi e ka konfiskuar anijen ruse Sibirsky-2128, për dyshime të ndotjes së portit Poti në Detin e Zi.

Policia Detare e Gjeorgjisë pretendon se ekuipazhi i anijes i ka hedhur ujëart e zeza në këtë port.

Kapiteni i anijes, Viktor Kirjakov, me shtetësi ruse, është arrestuar dhe akuzuar për kundërvajtje administrative.

Kirjakov është dënuar me afro 40 mijë dollarë.

Anija do të lirohet pasi të paguhen gjobat.
XS
SM
MD
LG