Ndërlidhjet

Shqipëri: Sekuestrohen më shumë se 800 kg drogë


Ilustrim
Policia portuale e Durrësit ka sekuestruar mëngjesin e së mërkurës 720 kg drogë, njoftojnë mediat në Shqipëri.

Raportohet se droga e llojit marihuanë u gjet në një kamion frigoriferik, i cili shkonte në Itali.

Pas gjetjes të lëndës narkotike policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit, A.Gj.

Ndërkohë, raportohet se po të mërkurën janë sekuestruar rreth 93 kilogramë marihuanë në fshatin Nepravishtë të Gjirokastrës, ndërsa policia arrestoi një dhe shpalli në kërkim tre persona të tjerë në lidhje me rastin.
XS
SM
MD
LG