Ndërlidhjet

Përmbytje në Vietnam, 32 të vdekur


Hanoi, Vietnam(foto nga arkivi)
Autoritetet në Vietnam thanë se vërshimet dhe rrëshqitja e dheut gjatë fundjavës, ka lënë të vdekur 32 persona dhe disa të zhdukur.

Zyrtarët thanë se përmbytjet e nxitura nga shirar e dendur kanë vrarë 15 persona në provincat qendrore.

Më shumë se 180 shëpi janë shkatërruar dhe afër 10 mijë, janë përmbytu.

Rreth 35 mijë hektarë me oriza dhe 15 mijë me drithëra të tjerë janë përmbytur po ashtu.
XS
SM
MD
LG