Ndërlidhjet

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, sot mbush 60 vjet. Mbështetësit dhe kundërshtarët e sunduesit veteran pritet të mbajnë demonstrata të ndara për të shënuar datën.

Putini ka udhëhequr Rusinë gjatë 13 vjetëve të kaluar si president ose si kryeministër.

Në zgjedhjet e marsit, ai ka fituar mandatin e tretë presidencial.

Kremlini ka bërë të ditur se Putini planifikon të festojë ditëlindjen e tij me familjen dhe se nuk janë paraparë festa zyrtare.
XS
SM
MD
LG