Ndërlidhjet

Soyuz ankorohet në Hapësirë


Kapsula ruse Soyuz, e cila bartte tre astronautë, është ankoruar me sukses në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Anija ka dërguar në hapësirë edhe 32 peshq, të cilët do të përdoren për të testuar se si ndikojnë kushtet e hapësirës në organizmat e gjallë.

Anija është nisur të martën nga baza në Kazakistan, me dy astronautët rusë, Oleg Novitskiy dhe Evgeny Tarelkin, si dhe me një amerikan, Kevin Ford.(v.t.)
XS
SM
MD
LG