Ndërlidhjet

Antimonarkisti planifikonte 'sulm' me pleh ndaj çiftit mbretëror


Dukesha e Cornwall, Camilla dhe Princi Charles, foto nga arkivi
Një gjykatë e Zelandës së Re urdhëroi një anti-monarkist të martën, që të qëndrojë larg nga Princi Çarls i Britanisë dhe gruaja e tij Camilla, pasi ai u akuzua se planifikonte që të hidhte në drejtim të tyre, gjatë viiztës së tyre në vend, pleh kali.

Sam Bracanov, një 76-vjeçar me një histori proteste kundër familjes mbretërore britanike, u vetëdeklarua jo fajtor, një ditë pasi ai u arrestua në Auckland.

Çifti mbretëror nuk ka mbërritur ende në qytetin më të madh të Zelandës së Re.
XS
SM
MD
LG