Ndërlidhjet

Jashareviq dënohet me 18 vjet burgim


Mevlid Jashareviq
Drejtësia në Bosnjë ka dënuar Mevlid Jashareviqin me 18 vjet burgim, për shkak të “sulmit terrorist ndaj Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Sarajevë”.

Emrah Fojnica dhe Munib Ahmetspahiq janë liruar nga akuzat për ndihmë në kryerjen e sulmit.

Jashareviq, në tetor të vitit të kaluar, ka hapur zjarr në ambasadën e SHBA-së me një pushkë automatike, duke plagosur një oficer të policisë, para se policia ta qëllonte atë në këmbë dhe ta arrestonte.
XS
SM
MD
LG