Ndërlidhjet

Qytetet në shumë vende të botës kanë pritur vitin e ri me fishekzjarrë dhe festime të ndryshme.

Në Kosovë, festa ka bërë bashkë familjarë dhe miq.

Në Nju Jork, turistët dhe lokalët janë tubuar në sheshin e famshëm, Time Square.

Në Londër, fishekzjarrët kanë ndriçuar qiellin, ndërsa ora e Big Benit ka treguar ardhjen e Vitit të Ri.

Për fat të keq, jo të gjitha festimet në botë kanë përfunduar me gëzim.

Të shtënat festive kanë vrarë një djalë katër vjeç në Filipine.

Tani, ekipet e pastrimit i janë përveshur punës për të kthyer rrugët e qyteteve në jetë normale.
XS
SM
MD
LG