Ndërlidhjet

Tenis: Disfatë senzacionale e amerikanes Williams


Serena Williams dhe Sloane Stephens përshëndeten në fund të takimit të tyre në Melburn të Australisë
Tenistja amerikane, Serena Williams, ka pësuar disfatë shokuese në turneun e hapur të Australisë në Melburn.

Fituesja e 15 turneve Grand Slam në tenis, ka humbur nga bashkatdhetarja e saj, Sloane Stephens, me rezultat 2:1 në seta (3:6, 7:5, 6:4).

Raportohet se Serena Williams ishte penguar nga dhembja e shpinës.

Tash 19 vjeçarja Stephens, në gjysmëfinale, do të takohet me tenisten Victoria Azarenka, e cila e mbronë titullin e kampiones në këtë turne.
XS
SM
MD
LG