Ndërlidhjet

Në Bruksel ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe i shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Paraprakisht, kryediplomatja evropiane ka takuar kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq.

Takimet i paraprijnë raundit të pestë të bisedimeve direkte Thaçi-Daçiq, nën praninë edhe të baroneshës Ashton, i cili zhvillohet sot dhe nesër në Bruksel.

Çështja e veriut të Kosovës pritet të dominojë këtë raund.

Lexoni edhe këtu.
XS
SM
MD
LG