Ndërlidhjet

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në prag të mbajtjes së takimit të radhës të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është takuar në Bruksel me Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Philip Reeker.

Në njoftimin e lëshuar nga kabineti për informim i kryeministrit, thuhet se zoti Thaçi ka theksuar përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, "si rruga më e mirë për zgjidhjen e një mori çështjeve që kërkojnë qasje ndër-shtetërore, rajonale dhe më gjerë".

Në komunikatë, zoti Reeker citohet të ketë ritheksuar "vazhdimësinë e përkrahjes së palëkundur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun" dhe "për integritetin territorial të Kosovës".
XS
SM
MD
LG