Ndërlidhjet

Ashton ka marrë dhurata nga Thaçi dhe Daçiqi


Shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.
Për ditëlindjen e saj, shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka fituar shall dhe dorëza nga kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, dhe qafore nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, shkrujanë mediat serbe.

Sipas tyre, baronesha Ashton “është falënderuar përzermërsisht për dhuratat”.

Ashton ka gëzuar ditëlindjen e saj të mërkurën, kur edhe është zhvilluar rrethi i shtatë i bisedimeve Thaçi-Daçiq.

Kryediplomatja evropiane është ndërmjetësuese e këtij procesi.
XS
SM
MD
LG