Ndërlidhjet

Reeker takon lidershipin kosovar


Zëvendës-ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Philip Reeker
Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit Philip Reeker, do të zhvilloj sot takime me udhëheqësit e institucioneve dhe krerët e opozitës.

Fillimisht, Reeker zhvillon një takim me presidenten Atifete Jahjaga. Ndërkaq më pas edhe me kryeministrin Hashim Thaçi, ministrin e Jashtëm Enver Hoxhaj si dhe krtyetarët e LDK-së dhe AAK-së.

Po ashtu, Reeker pritet të mbajë edhen jë konferencë të përbashkët për media me kryeministrin Thaçi, diku rretjh orës 13:30.

Reeker po qëndron në Kosovë nga e enjtja dhe pritet që këtë vizitë ta përmbyllë 6 korrik. Paraprakisht ai ka qëndruar edhe në vende tjera të rajonit.
XS
SM
MD
LG